top of page
Sağlıklı Nefes Koçluğu

Sağlıklı Nefes Çalışmaları


Doğduğumuzda ilk nefes alıpta çığlık çığlığa hastaneleri inletip, yıllar  yıllar sonra son nefesle de ayrıldığımız  bu dünyada;

en güçlü, en samimi, en önemli ve en sadık dostumuz olan nefesle farklı bir açıdan tanışmak ve aslında bize sunmak istediği ancak kendimizde farkında olmadığımız blokajlarla,  göremediğimiz harika nimetlerin farkına varma yolculuğudur Sağlıklı Nefes Çalışmaları.

Nefes, hayatımızın en temel işlevlerinden biridir. Ancak, çoğumuz nefesimizi nasıl doğru alacağımızı bilmiyoruz. Doğru nefes almadığımızda, fiziksel ve zihinsel sağlığımız olumsuz etkilenebilir.

Doğru nefes;  hücrelere servis edilen oksijen miktarının artması ile  tetiklenen hücrelerinizin aktive edilerek davranışların değiştirilmesi sonucunda düşünceleriniz, duygularınız ve doğal olarak bilinçli davranışlar üzerinde çok daha fazla kalıcı değişime neden olurken bir yandan yaşamımızda  daha farklı anlamlar çıkarmaya başlıyoruz.

Bu nedenle nefes alışınız değiştikçe, iyi bir sağlığa, psikolojik iyi olma haline ve duygusal ve zihinsel özgürlüğe doğru genişlemedir. 

Sağlık nefes koçluğu, bireylerin nefeslerini doğru ve verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olan bir hizmettir. Kişilerin nefes kaslarını güçlendirmelerine ve doğru nefes alma tekniklerini öğrenmelerine yardımcı olur.

 

Nefes Koçluğu ile ; 

Nefes kapasitesinizi ilk önce analiz ederek nefesin ulaşamadığı yerler belirlenir.

Yapılan analiz sonucuna göre nefes teknikleri uygulanır.

Kişiye özel belirlenen görüşmelerde  danışana nefes egzersizleri verilir.

Nefes Koluğu sürecinde kişinin bu nefes egzersizlerini uygulaması beklenir.

Ayrıca kişinin farkında olduğu ancak çözemediği problemler, yaşadığı içsel blokajlarını tespit ederek,  birlikte çözümler geliştirilir ve bu durumla ilgili uygun nefes teknikleri çalışılır.  

Kişi her seans sonunda hayat boyu kendisine kılavuzluk edecek nefes egzersizleri ile doğru nefes alıp, diyafram nefesini ve duygu yönetimini öğrenmiş olur.

 

Sağlık bir nefes kadar uzağınızda.

Doğru Nefes Alma Neleri İyileştirir?

  • Stresinizi En Aza İndirip Yönetebilir,

  • Depresyon ve Anksiyeteden yıkıcı etkilerinden rahatlayabilir,

  • Metobalizmayı Geliştirerek Zayıflayabilir,

  • Migreni ve Kas Ağrılarını Geçirebilir,

  • Fiziksel ve Zihinsel Enerjinizi Yükseltebilir,

  • Sindirim Sistemi Rahatsızlıkları, Alerji, Astım gibi birçok hastalığı önleyebilir,

  • Panik Atak Rahatsızlıklarınızı Yenebilir,

  • Uyku Apnesi, Uyku Bozukluğu Gibi Rahatsızlıkları Yenebilir,

  • Sınav Stresi, Kaygı Düzeyini Kontrol Altına Alabilir,

   Hizmetten Faydalanmak için mağzamızı ziyaret edebilir siniz !

bottom of page