top of page
Kendine Koçluk Atölyesi
 • Kendine Koçluk Atölyesi

  Stok kodu: TK-003

  GESS Modeli ile "Kendine Koçluk Uygulama Atölyesi"
   

  Koçluk, kişilerin ve kurumların yaşam yolculuklarında performanslarını artırmak, tatmin düzeylerini yükseltmek, yaşamlarına farklı gözden (dışardan tarafsız gözle) bakarak farkındalık düzeylerini arttırmak, yeni bakış açıları ile yaşamlarında  keşfettikleri konularla yaşantılarında dengeyi bulmak için;yapılan planlı görüşmeler, aktiviteler ve pozitif yönlü çalışmaların bütününe Koçluk denir. Bu atölyenin amacı; sizlerin önce kendinize, sonra sevdiklerinize koçvari davranışlara dönüştürerek hem kendinizin hem sevdiklerinizin yaşantısına pozitif yönlü katkıda bulabilmek. 

  Yapacağımız Atölyelerle birlikte temel düzeyde kendine koçluk uygulamalarını yapabilecek yetide olabilecek ve mevcut durumun analizini yaparak gerekirse doğru adımları atatken tüm sorumlularınızla beraber bunu yapıyor olabileceksiniz. 

  Atölyede neler  var;
   

  1.Hafta.(Goals) - Amaçlarımız.Kendini derinlemesine tanıma yolculuğuna ilk adımı atıyor olacağız ve amaçlarımızda netleşecerek başlayacağız. Aslında gerçekten ne istiyoruz? Nasıl istiyoruz? Ne yapıyoruz? Ne zaman yapacağız? 

                 " Rotasız bir gemi, hiçbir zaman gideceği limana ulaşamaz. "
   

  2.Hafta.(Exploration)-Keşif Haftası - Kendinle ilgili farkında olmadığın aslında sende var olan ve yine sana ait olan eşsiz yönlerini keşfedeceksin. Neler Var ? Başka Neler? Başka başka neler var? 

                 " Kendini tanımayan birisi, hiç kimseyi tanıyamaz. "
   

  3.Hafta-(Stability)-Denge Haftası - Karmaşıklıklar içerisinden denge kurmayı sağlayarak hem kendine hemde sevdiklerine fayda sağlayabileceksin. Neler yapmayı planlıyorsun? Başka neler? 

       " Sonuç dengesi : Ne olursa olsun eninde sonunda tekrar dengeye gelecektir. "
   

  4.Hafta-(Survity)-Sürdürülebilirlik haftası-  Hep başlayıp, tekrar bırakıyoruz değil mi ? ve hatta bu durumdan çok aşırı derece mutsuz oluyoruz. Bu durumu bir daha tekrar etmemesini sağlayabileceksin. Nasıl ? Nelerle? Kimlerle?  

                 " Alışkanlık haline gelmeyen hiçbir şey sürüdürülebilir değildir.

  4 Hafta sonunda sana neler kalacak !

  - Kendine özşefkat duymaya, dolayısıylada sevdiklerine gerçekten şefkat göstermeye başlayabileceksin. 

  - Temel kendin ve sevdiklerin için kullanabileceğin geniş bir araç setine sahip olacak ve kendinle ilgili çok ciddi bu keşif yolculuğunda da önemli bir yol kat etmiş olacaksın. 

  - İleri seviye koçluğa ihtiyaç duyunsadığında ise; 

  -Kendime doğru koçu nasıl bulurum sorusunu artık rahatça cevaplaya bileceksin ?

  -Benim terapiste mi ? yoksa bir koça mı ihtiyacım var?   gibi karmaşalardan kurtulmuş olabileceksin,

  -Günümüzde en pahalı olan şeyi "Zamanı" optimum düzeyde kullanmaya başlayabileceksin. 

  -Ve tabi ki tüm bu sistemler normal çalıştığı için hem daha huzurlu hemde daha sağlıklı olabileceksin.

  Şifa Olsun....

   

  Not1:

  Yapılacak tüm çalışmalar "ICF (International Coaching Fedaration) Etik Kuralları" ve "Pozitif Psikoloji Kuralları" çerçevesinde yapılacaktır.

  Not2:

  Yapılan çalışmaların hiç birisi tanı koyma veya tedavi etme amacı taşımamaktadır. 

  2.500,00₺Fiyat
  bottom of page